Inghetata cu fistic - cu doar 3 ingrediente
E vara, e cald, vrem inghetata. De data asta inghetata cu fistic, tot cu doar 3 ingrediente (le-am numarat de cateva ori, sa ma asigur!)
Este foarte rapid de facut si nu face “ace de gheata” dar nici nu poti sa o faci cu mai putin zahar (stiu ca urma sa ma intrebi) exact de asta, pentru ca nu se face la masina de inghetata si atunci avem nevoie de o cantitate mai mare de zahar care sa previna formarea acelor de gheata.
Eu zic ca merita sa ii dai o sansa!
Ingrediente
Pentru 1 kg Inghetata de fistic
- 400 g Lapte condensat indulcit
- 100 g Pasta pura fistic
- 500 g Frisca
Pentru Inghetata de Fistic:
400 g Lapte Condensat Indulcit
100 g Pasta Fistic
Combina-le intr-un bol folosind un tel.
500 g Frisca
Spumeaza frisca mediu si integreaza cam jumatate in amestecul de mai sus, folosind telul. Integreaza restul de frisca folosind spatula pentru a pastra cat mai mult aer in compozitie.
Optional (desi nu vor mai fi 3 ingrediente) poti sa adaugi din loc in loc bucati mici de gem de caise/zmeura/visine, fistic prajit taiat marunt sau cum am facut eu, putina pasta de fistic.
Transfera compozitia intr-un recipient si congeleaza cateva ore dupa care inghetata de fistic este gata!
Sa imi zici daca ti-a placut..